O altă „coincidență” tragică….

 

Εικόνα

https://twitter.com/DrTessaT/status/1377467437562519554

Traducere: A mai auzit cineva despre bebeluși care să aibă reacții adverse atunci când mama care îi alăptează se vaccinează anti-Covid? Acesta este nepoțelul meu ieri, după ce mama lui a primit vaccinul sâmbătă.

Caitlyn RN: Lyndsi a primit a doua doză de vaccin  miercurea trecută. Joi bebelușul pe care îl alăpta s-a umplut din cap până în vârful picioarelor de urticarie. Începând cu acea noapte nimic nu l-a mai putut liniști și s-au dus cu el la urgență. Bebelușul a fost diagnosticat cu Purpura trombotică trombocitopenică (nota-cunoscută și sub numele de sindrom Moschowitz) și cu enzime hepatice crescute. A fost internat în spital și i s-au făcut diferite tratamente dar starea lui a continuat să se înrăutățescă. A murit noaptea trecută.(31.03-n)

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.