Biserica Neagră, primul lăcaș de cult unde se vor face vaccinări anti-COVID. Un centru mobil va fi deschis acolo, luni

Un centru mobil de vaccinare va fi amenajat luni, 21 iunie, în Biserica Neagră din Braşov – este primul centru deschis într-un lăcaș de cult. Anunțul a fost făcut pe Facebook de Primăria Brașov.

În cadrul acestui eveniment, vaccinarea se face fără programare, la alegere, cu unul dintre cele două vaccinuri produse de Pfizer/BioNTech şi Johnson & Johnson (administrat într-o singură doză). Imunizarea se va face între orele 10.00 şi 19.00. „Liber la biserică!” este un eveniment dedicat enoriaşilor şi personalului ecumenic, indiferent de cult.
Citeşte întreaga ştire: Biserica Neagră, primul lăcaș de cult unde se vor face vaccinări anti-COVID. Un centru mobil va fi deschis acolo, luni

 

Un gând despre „Biserica Neagră, primul lăcaș de cult unde se vor face vaccinări anti-COVID. Un centru mobil va fi deschis acolo, luni”

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: